UCHWAŁA Nr V/46/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz.1591 ze zm./ w związku z art.19 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków /Dz.U. Nr 72 poz.747 ze zm./ Rada Gminy w Zaniemyślu uchwala co następuje:
§ 1
Uchwala się Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący na terenie Gminy Zaniemyśl, jak w załączniku do uchwały.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków dla Gminy Zaniemyśl
ROZDZIAŁ I
Postanowienia ogólne
§ 1
1.Regulamin niniejszy dotyczy zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków realizowanego przez gminną jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej zwanej dalej "przedsiębiorstwem.
2.Poprzez zbiorowe zaopatrzenie w wodę rozumie się działalność przedsiębiorstwa polegającą na ujmowaniu, uzdatnianiu i dostarczaniu wody.
3.Przez zbiorowe odprowadzanie ścieków rozumie działalność przedsiębiorstwa polegającą na odprowadzaniu i oczyszczaniu ścieków.
4.Ilekroć w regulaminie niniejszym używa się określenia "ustawa" należy przez to rozumieć ustawę z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków /Dz.U. Nr 72 poz.747/.
§ 2
Odbiorcą usług w znaczeniu niniejszego regulaminu jest każdy, kto korzysta z usług wodociągowo-kanalizacyjnych w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na podstawie zawartej umowy, zwany dalej Odbiorcą.
ROZDZIAŁ II
Zawieranie umów
§ 3
1.Zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie scieków następuje po odbiorze technicznym przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego i dostarczeniu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej nieruchomości, która została przyłączona do sieci.
2.Umowa winna być zawarta z osobą, która posiada tytuł prawny do korzystania z obiektu budowlanego, do którego ma być dostarczana woda, lub z której mają być odprowadzane ścieki. W uzasadnionych przypadkach z osobą, która korzysta z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym.
3.Jeżeli nieruchomość zabudowana jest budynkami wielolokalowymi, umolwa zawierana jest z właścicielem budynku lub zarządcą nieruchomości wspólnej.
4.Na wniosek właściciela lub zarządcy budynku wielolokalowego, o którym mowa w ust.3 Przedsiębiorstwo zawiera umowy z korzystającymi z lokalu osobami, jeżeli są spełnione następujące warunki:
a/wszystkie lokale wyposażone są w zainstalowane wodomierze zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi w sposób uzgodniony z Przedsiębiorstwem,
b/możliwy jest odczyt wodomierza,
c/wnioskodawca ustala sposób rozliczeń różnic wskazań między wodomierzem głównym a wodomierzami zainstalowanymi w poszczególnych lokalach oraz sposoby ich użytkowania, co winien udokumentować stosownymi zgodami wszystkich lokatorów,
d/uzgodniony został przez strony sposób przerwania dostarczania wody do lokalu bez zakłócania dostaw w pozostałych lokalach.
5.Przedsiębiorstwo może wyrazić zgodę na zawarcie umów z korzystającymi z lokali osobami, o których mowa w art.6 ust.4i5 ustawy, również w przypadku, gdy nie są spełnione warunki, o których mowa w ust.4
§ 4
1.Umowa może być zawarta na czas nieokreślony lub określony.
2.Umowa winna określać możliwość jej rozwiązania w przypadkach określonych przepisami kodeksu cywilnego oraz art.8 ustawy.
3.Umowa winna dopuszczać jej rozwiązanie przez Odbiorcę za wypowiedzeniem lub na zgodny wniosek stron.
4.Rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy skutkuje zastosowaniem przez Przedsiębiorstwo środków technicznych uniemożliwiających dalsze korzystanie z usług.
§ 5
Umowa, o której mowa w §4 ust.1 zawiera w szczególności postanowienia dotyczące:
1/ilość i jakość świadczonych usług wodociągowych lub kanalizacyjnych oraz warunków ich świadczenia,
2/sposobów i terminów wzajemnych rozliczeń,
3/praw i obowiązków stron umowy,
4/procedur i warunków kontroli urządzeń wodociągowych, urządzeń kanalizacyjnych,
5/ustaleń zawartych w zezwoleniu, o którym mowa w art.18 ustawy,
6/zakresu obowiązywania umowy oraz odpowiedzialności stron za niedotrzymanie warunków umowy, w tym warunków wypowiedzenia.
§ 6
W umowach dotyczących odprowadzania ściekow Przedsiębiorstwo uwzględnia postanowienia wynikające z rozporzadzenia ministra właściwego do spraw gospodark przestrzennej i mieszkaniowej wydanego na podstawie art.11 ustawy.
ROZDZIAŁ III
Obowiązki Przedsiębiorstwa
§ 7
1.Przedsiębiorstwo ma obowiązek zapewnić zdolność posiadanych urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych do realizacji dostaw wody w wym aganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem /0,05-0,4Mpa/ oraz dostawy wody i odprowadzenia ścieków w sposób ciągły i niezawodny a także zapewnić należytą jakość dostarczanej wody i odprowadzanych ściekó.
2.Minimalną i maksymalną ilość dostarczanej wody strony winny określić w umowie.
3.Wymagane ciśnienie wody określają przepisy w sprawie warunków tehcnicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
4.Woda do spożycia przez ludzi winna odpowiadać jakościowo wynaganiom określonym przez ministra właściwego w sprawie zdrowia.
§ 8
Przedsiębiorstwo obowiązane jest do zapewnienia prawidłowej eksploatacji posiadanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
§ 9
W razie przerwy w dostawie wody przekraczającej 12 godzin Przedsiębiorstwo powinno zapewnić punkt dystrybucji wody i poinformować Odbiorcę o jego lokalizacji w danej miejscowości, w której wystąpiła awaria.
§ 10
O planowanych przerwach lub ograniczeniach w dostawie wody oraz obniżeniu jej jakości Przedsiębiorstwo powinno poinformować Odbiorców w sposób zwyczajowo przyjęty, co najmniej na dwa dni przed planowanym terminem.
§ 11
1.Przedsiębiorstwo zobowiązane jest do zainstalowania i utrzymania u Odbiorcy wodomierza głównego wraz z legalizacją za wyjątkiem wodomierz do czasowego wykorzystania oraz wodomierzy sprzężonych dla celów p.poż.
2.Zawór za wodomierzem głównym jest miejscem wydania rzeczy w rozumieniu kodeksu cywilnego, jak również miejscem rozdziału sieci i instalaci wewnętrznej.
ROZDZIAŁ IV
Sposób rozliczeń
§ 12
Rozliczenia za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków są prowadzone przez Przedsiębiorstwo z odbiorcami usług na podstawie określonych w taryfach cen i stawek opłat oraz ilości dostarczonej wody i odprowadzanych ścieków.
§ 13
1.Ilość dostarczanej wody ustala się na podstawie odczytu wodomierza głównego.
2.w przypadku zawarcia umów z użytkownikami lokali w budynkach wielolokalowych ilość dostarczanej wody ustala się na podstawie zainstalowanych tam wodomierzy, z uwzględnieniem różnic wynikających pomiędzy odczytem na wodomierzu głównym a sumą odczytów z wodomierzy w lokalach.
§ 14
W przypadku braku wodomierza ilość zużytej wody określa się na podstawie przeciętnych norm zużycia określonych zgodnie z art.27 ust.3 ustawy.
§ 15
W przypadku awarii wodomierza stosuje się przeciętne normy zużycia , względnie średnie zużycia z ostatnich 3 odczytów przed awarią.
§ 16
1.Ilość odprowadzanych ścieków ustala się na podstawie wskazań urzadzeń pomiarowych.
2.W razie braku urządzeń pomikarowych ilość odprowadzanych ścieków ustala się jako równą ilości dostarczanej wody przez Przedsiębiorstwo z uwzględnieniem poboru wody z innych źródeł.
§ 17
W rozliczeniach ilości odprowadzanych ścieków ilość bezpowrotnie zużytej wody uwzględnia się wyłącznie w przypadkach, gdy wielkość jej zużycia na ten cel ustalona jest na podstawie dodatkowego wodomierz zainstalowanego na koszt dostarczającego ścieki.
§ 18
1.Strony określają w umowie okres obrachunkowy oraz skutki niedotrzymania terminu zapłaty jak również sposób uiszczania opłat.
2.Wniesienie przez odbiorcę reklamacji nie wstrzymuje obowiązku uregulowania należności.
§ 19
Przy rozliczeniach z odbiorcami, Przedsiębiorstwo obowiązane jest stosować taryfę zatwierdzoną uchwałą rady gminy bądź wprowadzoną w trybie art.24 ust.8 ustawy.
§ 20
Taryfa wymaga opublikowania w sposób zwyczajowo przyjęty minimum 7 dni przed jej wejściem w życie.
§ 21
1.Taryfa obowiązuje przez 1 rok.
2.Zmiana taryfy nie wymaga zmiany umowy o dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.
§ 22
1.Przedsiębiorstwo obciąża Gminę za wodę:
a/ pobraną z publicznych studni i zdrojów ulicznych,
b/ zużytą do zasilania publicznych fontann i na cele przeciwpożarowe,
c/ zużytą do zraszania publicznych terenów zielonych.
2.Przedsiębiorstwo obciąża Gminę na podstawie cen i stawek ustalonych w taryfie.
ROZDZIAŁ V
Warunki przyłączenia do sieci
§ 23
1.Przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej odbywa się na pisemny wniosek osoby ubiegającej się o przyłączenie.
2.Przedsiębiorstwo po otrzymaniu wniosku wydaje warunki techniczne w celu opracowania dokumentacji technicznej na przyłączenie nieruchomości w terminie 30 dni od otrzymania wniosku.
3.Warunkiem przystapienia do wykonania robót przyłączeniowych jest wcześniejsze uzgodnienie dokumentacji technicznej z Przedsiębiorstwem w terminie 14 dni od otrzymania dokumentacji.
4.Przed podpisaniem umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków Przedsiębiorstwo dokonuje odbioru wykonanego przyłącza pod kątem spełnienia warunków technicznych.
5.Przedsiębiorstwo rozpoczyna dostawę wody lub odprowadzanie ścieków nie później niż w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy lub w termin ie uzgodnionym z Odbiorcą.
§ 24
realizację budowy przyłącza oraz studni wodomierzowej lub pomieszczeń przewidzianych do lokalizacji wodomierza głównego jak również urządzeń pomiarowych odprowadzanych ścieków zapewnia na włąsny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej.
§ 25
1.Jeżeli umowa o dostarczanie wody lub odprowadzanie ścieków nie stanowi inaczej, odbiorca odpowiada za zapewnienie niezawodnego działania posiadanych instalacji i przyłączy wodociągowych lub instalacji i przyłączy kanalizacyjnych z urządzeniami pomiarowymi włącznie.
2.Wodomierze poza wodomierzem głównym są częścią instalacji wewnętrznej i ich montaż, utrzymanie oraz legalizacja obciąża eksploatatora instalacji.
ROZDZIAŁ VI
Obsługa i prawa odbiorcy usług
§ 26
Przedsiębiorstwo winno zapewnić należyty poziom usługi a szczególnie winno w miare możliwości wyodrębnić stanowisko pracy do spraw obsługi klienta.
§ 27
Przedsiębiorstwo zoboiwązane jest do udzielania na życzenie klienta lub z własnej inicjatywy informacji dotyczącej realizacji usługi a przede wszystkim informacji taryfowych.
§ 28
1.Przedsiębiorstwo winno reagować niezwłocznie na zgłoszone reklamacje nie dłużej jednak niż w ciągu 5 dni.
2.Przedsiębiorstwo winno prowadzić ewidencję reklamacji, skarg i wniosków oraz dokumentację ich załatwiania.
§ 29
W pzrypadku stwierdzenia przez Przedsiębiorstwo lub organ Inspekcji Sanitarnej obniżenia jakości dostarczanej wody, Przedsiębiorstwo nie ponosi odpowiedzialności odszkodowawczej zgodnie z ustawą.
§ 30
O przewidywanych zakłóceniach w realizacji usług zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków Przedsiębiorstwo winno uprzedzać odbiorców w sposób zwyczajowo przyjęty.
ROZDZIAŁ VII
Prawa Przedsiębiorstwa
§ 31
Przedsiębiorstwo ma prawo odmówić przyłączenia do sieci, jeżeli przyłącze zostało wykonane bez uzyskania zgody Przedsiębiorstwa bądź zostało wykonane niezgodnie z wydanymi warunkami technicznymi.
§ 32
Przedsiębiorstwo ma prawo odmowić zawarcia umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków, gdy wnioskodawca n ie spełni warunków określonych w art.6 ustawy.
§ 33
Przedsiębiorstwo może odciąć dostawę wody lub zamknąć przyłącze kanalizacyjne w przypadkach określonych w art.8 ustawy.
§ 34
Przedsiębiorstwo może odmówić ponownego zawarcia umolwy na dolstawę wody lub odprowadzanie ściekow, jeżeli nie zostały usunięte przeszkody będące pzryczyną zaniechania świadczenia usług.
§ 35
Uprawnieni przedstawiciele Przedsiębiorstwa mają prawo wstępu na teren nieruchomości lub do pomieszczeń każdego, kto korzysta z usług w celu przeprowadzenia kontroli urządzenia pomiarowego, wodomierza głównego lub wodomierzy zainstalowanych w lokalach i dokonania odczytu ich wskazań, dokonania badań i pomikarów, przeprowadzenia przeglądu i napraw urzadzeń posiadanych przez Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, a także sprawdzenia ilości i jakości ścieków wprowadzanych do sieci.
ROZDZIAŁ VIII
Obowiązki odbiorców usług
§ 36
Zamierzający korzystać z usług zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków winien wystąpić z pisemnym wnioskiem o zawarcie umowy do Przedsiębiorstwa.
§ 37
Odbiorca winien zapewnić niezawodne działanie wodomierz i urządzeń pomiarowych poprzez ich odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi lub skutkami niskich temperatur a także prawidłowe utrzymanie studzienki czy też pomieszczenia, w ktorym są zamontowane oraz przed dostępem osob nieuprawnionych.
§ 38
Odbiorca usług zobowiązany jest do powiadomienia Przedsiębiorstwa o wszelkich stwierdzonych uszkodzeniach wodomierza głównego lub urządzenia pomiarowego w tym o zerwaniu plomby.
§ 39
Odbiorca zobowiązany jest do powiadomienia Przedsiębiorstwa o zmianach własnościowych nieruchomości lub zm ianach uzytkownika lokalu na piśmie.
§ 40
Odbiorca winien poinformować Przedsiębiorstwo o wszelkich zmianach technicznych w instalaci wewnętrznej, które mogą mieć wpływ na działanie sieci.
§ 41
Dostarczający ścieki zobowiązany jest do natychmiastowego poinformowania Przedsiębiorstwa o zrzutach awaryjnych lub zmianie jakości ścieków odbiegających od warunków umowy.
§ 42
Odbiorca zobowiazany jest do terminowego regulowania należności za dostawę wody i odprowadzanie ścieków.
§ 43
Odbiorca wody powinien racjonalnie gospodarować wodą i używać ją zgodnie z przeznaczeniem.
§ 44
Odbiorcy usług zobowiązani są do korzystania z zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w sposób zgodny z przepisami ustawy i niepowodujący pogorszenia jakosci usług świadczonych przez Przedsiębiorstwo oraz nieutrudniający działalności Przedsiębiorstwa, a w szczególnosci do:
1/użytkowania instalacji wodociągowej w sposób eliminujący możliwość wystąpienia skażenia chemicznego lub bakteriologicznego wody w sieci wodociągowej na skutek cofnięcia się wody z instalacji wodociagowej, powrotu ciepłej wody lub wody z instalacji centralnego ogrzewania, własne ujęcie wody musi być trwale odciete od sieci wodociągowej,
2/użytkowania instalacji kanalizacyjnej w sposób niepowodujący zakłóceń funkcjonowania sieci kanalizacyjnej,
3/poinformowania Przedsiębiorstwa o własnych ujęciach wody, w celu prawidłowego ustalania opłat za odprowadzanie ściekow,
4/wykorzystywania wody z sieci wodociągowej oraz korzystania z przyłącza kanalizacyjnego wyłącznie w celach określonych w warunkach przyłączenia do sieci.
ROZDZIAŁ IX
Przepisy karne i kary pieniężne
1.Przepisy karne i kary pieniężne w stosunku do Odbiorcy określa art.28 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ściekow.
2.Przepisy karne i kary pieniężne w stosunku do Przedsiębiorstwa określa art.29 ustawy o zbiorowym zaopatzreniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
ROZDZIAŁ X
Postanowienia końcowe
§ 45
W sprawach nie objętych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy prawa, a w szczególności ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków /Dz.U. Nr 72 poz.747/ wraz z pzrepisami wykonawczymi na podstawie ustawy.
§ 46
Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne zobowiązane jest do bezpłatnego dostarczania niniejszego regulaminu odbiorcom jego usług.
UCHWAŁA Nr VI/ 47 /2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003 r.
w sprawie: obowiązków osób posiadających psy, mających na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi
Na podstawie art. 4 pkt. 4 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz. U. Nr 132, poz 622 z późn.zm./ oraz w związku z art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 ze zm./ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
1. Osoby posiadające psy na obszarze gminy Zaniemyśl są zobowiązane zgłosić
psa do rejestracji, zaopatrzyć psa w obrożę oraz znaczek rejestracyjny.
Rejestracji podlegają wszystkie psy w tym: będące na uwięzi, w kojcach,
w terenie zamkniętym.
2. Rejestracja psów prowadzona będzie:
a/ dla posiadaczy psów na terenie wsi Zaniemyśl w Urzędzie Gminy i u sołtysa
sołectwa Zaniemyśl,
b/ dla posiadaczy psów z pozostałych miejscowości u sołtysów poszczególnych
sołectw
3. Koszt nabycia znaczka rejestracyjnego w wysokości 3,00 zł. obciąża osoby
utrzymujące psy.
4. Osoby posiadające psy w dniu wejścia w życie uchwały zobowiązane są do
rejestracji i zaopatrzenia psa w obrożę oraz znaczek rejestracyjny w terminie
do 31.08.2003r.
Po wskazanym terminie wszystkie psy muszą posiadać założoną obrożę i znaczek identyfikacyjny.
5. Osoby, które wejdą w posiadanie psa po 31.08.2003r zobowiązane są do ich
rejestracji w następujących terminach:
a) w przypadku szczeniąt – w okresie czwartego miesiąca od jego narodzin,
b) w przypadku osobników dorosłych – w okresie pierwszego miesiąca od daty w wejścia w posiadanie.
6. W przypadku zbycia, zaginięcia lub śmierci psa, jego posiadacz zobowiązany
jest dokonać aktualizacji danych w rejestrze psów, w terminie 30 dni od daty
zaistniałego zdarzenia. Zgłoszenia należy dokonać na drukach dostępnych w Urzędzie Gminy lub u sołtysa.
§ 2
Ustala się prowizję dla sołtysów za prowadzenie w/w czynności w wysokości
2,00 zł. od jednego psa.
§ 3.
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 4
Nie oznakowanie psa będzie traktowane jako naruszenie przepisów uchwały
i podlega karom przewidzianym przepisami Kodeksu Wykroczeń.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i podlega ogłoszeniu poprzez rozplakatowanie obwieszczeń w miejscach publicznych, na tablicach informacyjnych w Urzędzie Gminy i w sołectwach.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
U z a s a d n i e n i e do uchwały Rady Gminy Zaniemyśl Nr VI / 47 / 2003 z dnia 14 kwietnia 2003r.w sprawie: obowiązków osób posiadających psy, mających na
celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi.
Przedmiotowa uchwała stanowi przepis gminny, regulujący obowiązki
osób posiadających psy, wynika z art. 4 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach / Dz.U. Nr 132 poz. 622 ze zm./.
W uchwale określono obowiązki osób posiadających psy w zakresie ich rejestracji, zaopatrzenia psa w obrożę oraz znaczek rejestracyjny.
Określenie tych obowiązków ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i czystości w miejscach publicznych, przyczyni się również do identyfikacji psów które uciekły, bądź zabłąkały się.
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA Nr VI/ 48 /2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003 r.
w sprawie: wyłapywania wałęsających się zwierząt oraz rozstrzygania
o dalszym postępowaniu z nimi.
Na podstawie art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym / Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 z e zm./, art. 11 ust. 1i 3 ustawy o ochronie zwierząt /Dz.U. z 1997r. Nr 111 poz. 724 ze zm./ oraz § 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26.08.1998r. w sprawie zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt /Dz.U. z 1998r. Nr 116 poz. 753/ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje :
§ 1.
Wałęsające się zwierzęta na terenie gminy Zaniemyśl podlegają wyłapywaniu.
§ 2
Wyłapywaniu podlegają zwierzęta domowe i gospodarskie, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka.
§ 3
Potrzebę przeprowadzania interwencyjnego wyłapywania wałęsających się zwierząt stwierdza Urząd Gminy w oparciu o własne ustalenia oraz na podstawie zgłoszeń Policji, sołtysów lub mieszkańców gminy.
§ 4
1.Wyłapywanie wałęsających się zwierząt zlecane będzie wyłącznie podmiotowi zawodowo trudniącemu się tą działalnością.
1. Podmiot zapewni, że stosowane przy wyłapywaniu zwierząt urządzenia
i środki nie powodują zagrożenia dla życia i zdrowia zwierząt ani też nie
zadają cierpienia.
2. Podmiot wyłapujący jest odpowiedzialny za przeprowadzenie akcji wyłapywania w sposób sprawny i nie stwarzający zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego.
§ 5
W czasie akcji wyłapywania i transportowania zwierząt podmiot odpowiedzialny za wyłapywanie i umieszczanie zwierząt w schronisku zapewni humanitarne ich traktowanie, a w miarę potrzeby opiekę weterynaryjną.
§ 6
Właścicielom zapewnić należy możliwość odzyskania swoich zwierząt przebywających w schronisku, jeżeli wskutek ucieczki bądź zabłąkania się zostały schwytane i tam umieszczone.Wydanie wyłapanych zwierząt właścicielom, nastąpić może po zwrocie przez te osoby kosztów wyłapania i transportu zwierzęcia oraz kosztów jego utrzymania w schronisku.
§ 7
Za usługę wyłapywania wałęsających się zwierząt koszty ponosi właściciel.
W przypadku gdy nie istnieje możliwość ustalenia właściciela lub innej osoby,
pod której opieką zwierzęta dotąd przebywały, koszty związane z wyłapywaniem, transportem zwierząt i przekazaniem do schroniska ponosi Gmina.
§ 8
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 9
Uchwała wchodzi w życie w po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i podlega ogłoszeniu poprzez rozplakatowanie obwieszczeń w miejscach publicznych, na tablicach informacyjnych w Urzędzie Gminy i w sołectwach
Przewodniczący Rady Gminy
( - ) mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Rady Gminy Zaniemyśl Nr VI/48/2003 z dnia 14 kwietnia 2003r. w sprawie wyłapywania wałęsających się zwierząt oraz rozstrzygania o dalszym postępowaniu z nimi.
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt /Dz.U.Nr 111 poz.724 ze zm./ nakłada na gminę obowiązek opieki nad wałęsającymi się zwierzątami oraz rozstrzygania o dalszym postępowaniu z nimi. W związku z coraz liczniejszymi przypadkami wałęsających się zwierząt, przede wszystkim psów, zachodzi konieczność podjęcia działań mających na celu ograniczenie tego zjawiska. Wyłapywaniu podlegać będą zwierzęta domowe i gospodarskie, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka i stwarzają zagrożenie dla porządku publicznego. Zgodnie z art.11 ust.3 powołąnej ustawy, prowadzenie przez gminę wyżej wymienionych czynności odbywa się wyłącznie na mocy uchwały rady gminy.
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA Nr V/49/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : wyrażenia akceptacji zmiany charakteru użytkowania gruntów rolnych na leśne.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz.1591/ art.3 pkt 7 ustawy z dnia 8 czerwca 2001r. o przeznaczenie gruntów rolnych do zalesienia /Dz.U. z 2001r. Nr 73 poz.764 ze zm./ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Akceptuje się wnioski rolników o zmianę charakteru użytkowania gruntu rolnego na leśny, następujęcych działek ewidencyjnych:
-dz. nr ew. 281/4 na pow. 0,1500 ha w obrębie Łękno
-dz. nr ew. 282/1 na pow. 3,6400 ha w obrębie Łękno
-dz. nr ew. 281/1 na pow. 1,5825 w obrębie Jaszkowol
-cz. dz. nr ew. 184/2 na pow. 1,0000 ha w obrębie Jaszkowo
-dz. nr ew. 299 na pow. 1,2347 ha w obrębie Kępa Wielka
-cz. dz. nr ew. 65/3 na pow. 1,7458 w obrębie Luboniec
-cz. dz. nr ew. 164 na pow. 0,8450 w obrębie Czarnotki
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Rady Gminy Zaniemyśl Nr VI/49/2003 z dnia 14 kwietnia 2003r. w sprawie wyrażenia akceptacji zmiany charakteru użytkowania gruntów z rolnych na leśne.
Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8.06.2001r. o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia /Dz.U. z 2001r. Nr 73 poz.764 ze zm./, grunt rolny będący częścią gospodarstwa rolnego lub stanowiący jego całość może być przeznaczony do zalesienia , jeżeli spełnia warunki określone w ustawie. Podjęcie uchwały o akceptacji zmiany charakteru użytkowania wynika z art.3 ust.7 w/w ustawy. Wykazane w uchwale działki rolne stanowią grunty kl.V i VI nieprzydatne rolniczo, częściowo położone przy kompleksach leśnych. Zalesienie tych gruntów nie koliduje z założeniami planu zagospodarowania przestrzennego gmin y Zaniemyśl.
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA Nr V/50/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : nadania nazewnictwa ulic w miejscowości Jeziory Małe.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz.1591 ze zm./ Rada Gminy w Zaniemyślu uchwala co następuje:
§ 1
Nadaje się następujące nazwy ulic w miejscowości Jeziory Małe:
Dębowa, Doliwcowa, Fiołkowa, Irysowa, Jesionowa, Konwaliowa, Kórnicka, Leśna, Malwowa, Nagietkowa, Narcyzowa, Okrężna, Piaskowa, Plażowa, Polna, Spacerowa, Tulipanowa, Uroczysko, Żonkilowa.
§ 2
Wyznaczenie ulic w terenie określa załącznik Nr 1 do niniejszej uchwały.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 4
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr VI/50/2003 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r. w sprawie nadania nazewnictwa ulic w miejscowości Jeziory Małe.
W związku z opracowanymi planami zagospodarowania przestrzennego i rozwijającym się budownictwem, dotychczas nadane numery porządkowe nie są w jednej kolejności. Sytuacja ta wymaga uporządkowania poprzez wprowadzenie nazewnictwa ulic. Nazewnictwo ulic zaproponowane zostało częściowo przez Społeczny Komitet Budowy Infrastruktury oraz Urząd Gminy, a przyjęte przez Radę Sołecką wsi Łękno-jeziory Małe.Mając na uwadze konieczność wprowadzenia nazewnictwa ulic, po konsultacji i przyjęciu przez Radę Sołecką, proponuje się aby Rada Gminy podjęła stosowną uchwałę w tym względzie.
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
Załącznik nr 1 do uchwały Nr VI/50/2003 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
Wykaz projektowanych ulic we wsi Jeziory Małe:
Dębowa- od projektowanej ul.Kórnickiej za zabud.P.Koralewskiego w kierunku jeziora do ul.Doliwcowej, nr szkicu 1,
Doliwcowa- od ul.Kórnickiej w kierunku do wsi Doliwiec Leśny, dotychczas nadane numery porządkowe: 40, nr szkicu: 1,
Fiołkowa- ul.prostopadła do ul.Doliwcowej, nr szkicu: 1,
Irysowa- ul.prostopadła do ul.Doliwcowej, nr szkicu: 1,
Jesionowa- dotychczas Jeziorskie Huby, dotychczas nadane numery porządkowe: 1,2,3,4, nr szkicu:1,
Konwaliowa- ul.prostopadła do ul.Doliwcowej, dotychczas nadane numery porządkowe: 33a, nr szkicu:1,
Kórnicka- ul.przez wieś od nr 2 w kierunku do Kórnika, dotychczas nadane numery porządkowe:2,3,4a,5,6,7,9,10,11,12,13,14,15,18,18a,19,20,21,21a,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,31a,31b,32,33,34,35,39, nr szkicu:1,
Leśna- od ul.Doliwcowej przy lesie w kierunku do jeziora, nr szkicu:1,
Malwowa- ul.prostopadła do ul.Doliwcowej, nr szkicu:1,
Nagietkowa- ul.prostopadła do ul.Doliwcowej przy brzegu lasu, nr szkicu:1,
Narcyzowa- ul.prostopadła do ul.Doliwcowej w kierunku do jeziora, nr szkicu:1,
Okrężna- od projektowanej ul.Polnej wgłąb osiedla, nr szkicu:1,
Piaskowa- od projektowanej ul.Polnej do projekt. ul.Okrężnej, nr szkicu:1,
Plażowa- od ul.Kórnickiej za zab.P.Stachowiaka w kierunku ogródków działkowych, dotychczasowe numery porządkowe: 16,16a,16b,17,17a, nr szkicu:1,
Polna- od ul.Kórnickiej w kierunku oczyszczalni, nr szkicu:1,
Spacerowa- równoległa do ul.Kórnickiej od przystanku autobusowego do projektowanej ul.Plażowej, dotychczsowe numery porządkowe: 4, nr szkicu:1,
Tulipanowa- ul.prostopadła do ul.Doliwcowej wgłąb osiedla w kierunku jeziora, nr szkicu:1,
Uroczysko- teren działek w lesie, nr szkicu:1,
Żonkilowa- ul.prostopadłą do ul.Doliwcowej w kierunku do jeziora, dotychczasowe numery porządkowe:41, nr szkicu:1.
UCHWAŁA Nr V/51/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowej w Łęknie, gm. Zaniemyśl.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorzadzie gminnym /tekst jednolity z 2001r. Dz.U. Nr 142 poz.1591 z późn.zm./ oraz art.12 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym /jednolity tekst z 1999r. Dz.U. Nr 15 poz.139 z późn.zm./ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowej w Łęknie, gm.Zaniemyśl.
§ 2
1.Plan, o którym mowa w §1 obejmuje obszar przedstawiony na rysunku w skali 1:1000, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.
2.Przedmiotem planu jest przeznaczenie na cele budownictwa mieszkaniowego części działki oznaczon ej ewidencyjnym nr 149/7, do planowanej drogi relacji Kórnik-Środa, z wyłączeniem terenu lasu.
3.Zakres planu, określony na podstawie art.10 ust.1 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym:
1/przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
2/zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury,
3/lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a tgakże maksymalne lub minimalne wskaźniki intensywności zabudowy,
4/zasady i warunki podziału terenów na dzialki budowlane.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 4
Zobowiązuje się Wójta do:
-ogłoszenia w miejscowej prasie oraz przez obwieszczenie, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w Gminie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu,
-zawiadomienia na piśmie organów uzgadniających projekt planu,
-powiadomienia na piśmie Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Zarządu Powiatu Średzkiego
§ 5
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr VI/51/2003 Rady Gminy Zaniemysl z dnia 14 kwietnia 2003r.
Potrzeba podjęcia niniejszej uchwały wynika z wystąpień właścicieli gruntów, o wprowadzenie zabudowy mieszkaniowej na w/w działce. Wojt Gminy przeanalizował złożone wnioski, a tgakże ewentualne konsekwencje jakie niosą ze sobą jej zagospodarowanie w/w funkcją. Wójt uznał co następuje: Proponowane zmiany są zasadne. Ich wprowadzenie nie spowoduje utraty spójności "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zaniemyśl".
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA Nr V/52/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo - letniskowej w Lubonieczku, gm. Zaniemyśl.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 m arca 1990r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity z 2001r. Dz.U. Nr 142 poz.1591 z późn.zm./ oraz art.12 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym /jednolity tekst z 1994r. Dz.U. nr 15 poz.139 z późn.zm./ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo-letniskowej w Lubonieczku gm.Zaniemyśl.
§ 2
1.Plan, o którym mowa w §1 obejmuje obszar ca 7,58 ha przedstawiony na rysunku w skali 1:1000, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.
2.Przedmiotem planu jest przeznaczenie na cele budownictwa mieszkaniowego i letniskowego działek oznaczonych ewidencyjnymi nr 119,120,121,122,123,116 położonych w Lubonieczku.
3.Zakres planu, określony na podstawie art.10 ust.1 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym:
1/przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
2/zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury,
3/lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty boiektów, a także maksymalne lub minimalne wskaźniki intensywności zabudowy,
4/zasady i warunki podziału terenów na dzialki budowlane.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemysl.
§ 4
Zobowiązuje się Wójta do:
-ogłoszenia w miejscowej prasie oraz przez obwieszczenie, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w Gminie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu,
-zawiadomienia na piśmie organów uzgadniających projekt planu,
-powiadomienia na piśmie Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Zarządu Powiatu Średzkiego.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr VI/52/2003 Rady Gminy Zaniemysl z dnia 14 kwietnia 2003r.
Potrzeba podjęcia niniejszej uchwały wynika z wystąpień właścicieli gruntów, o wprowadzenie zabudowy mieszkaniowo-letniskowej na w/w działkach. Wójt Gminy przeanalizował złożone wnioski, a także ewentualne konsekwencje jakie niesie ze sobą ich zagospodarowanie w/w funkcją. Wójt uznał, co następuje:
1.Proponowane zagospodarowanie jest zasadne.
2.Wprowadzenie nie spowoduje utraty spójności "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zaniemyśl".
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA Nr V/53/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo - letniskowej w Zwoli, gm. Zaniemyśl.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity z 2001r. Dz.U. Nr 142 poz.1591 z późn.zm/ oraz art.12 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym /jednolity tekst z 1999r. Dz.U. Nr15 poz.139 z późn.zm./ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo-letniskowej w Zwoli gm.Zaniemyśl.
§ 2
1.Plan, o którym mowa w §1 obejmuje obszar 2,27 ha przedstawiony na rysunku w sklai 1:1000, stanowiący załącznik do niniejszej Uchwały.
2.Przedmiotem planu jest przeznaczenie na cele budownictwa mieszkaniowego i letniskowego działek oznaczonych ewidencyjnymi nr 159/14,156.
3.Zakres planu, określony na podstawie art.10 ust.1 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym;
1/przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
2/zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury,
3/lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a także maksymalne lub minimalne wskaźniki intensywności zabudowy,
4/zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 4
Zobowiązuje się Wójta do:
-ogłoszenia w miejscowej prasie oraz przez obwieszczenie, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w Gminie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu,
-zawiadomienia na piśmie organów uzgadniających projekt planu,
-powiadomienia na piśmie Zarząd Województwa Wielkopolskiego i Zarządu Powiatu Średzkiego.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr VI/53/2003 Rady Gminy Zaniemysl z dnia 14 kwietnia 2003r.
Potrzeba podjęcia niniejszej uchwały wynika z wystapienia właścicieli gruntu o wprowadzenie zabudowy mieszkaniowej na w/w działkach. Wójt Gminy przeanalizował złożony wniosek, a także ewentualne konsekwencje jakie niesie ze sobą jego zagospodarowanie w/w funkcją. Wójt uznał co następuje:
1.Proponowane zagospodarowanie jest zasadne.
2.Ponieważ w sąsiedztwie dz. nr 156 znajduje się gminna nieruchomość, do której należy stworzyć dojazd, dlatego uznano o dołączeniu w/w działki do niniejszego planu.
3.Wprowadzenie nie spowoduje utraty spójności "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zaniemyśl".
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA Nr V/54/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo - letniskowej, na działkach oznaczonych ewidencyjnymi nr 109/3 i 109/4 w Zwoli, gm. Zaniemyśl.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorzadzie gminnym /tekst jednolity z 2001r. Dz.U. Nr 142 poz.1591 z późn.zm./ oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym /jednolity tekst z 1999r. Dz.U. Nr 15 poz.139 z późn.zm./ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru zabudowy mieszkaniowo-letniskowej na działkach oznaczonych ewidencyjnymi nr 109/3 i 109/4 w Zwoli gm.Zaniemyśl.
§ 2
1.Plan, o którym mowa w §1 obejmuje obszar ca 5,0 ha przedstawiony na rysunku w skali 1:1000, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.
2.Przedmiotem planu jest przeznaczenie na cele budownictwa mieszkaniowego i letniskowego działek oznaczonych ewidencyjnymi nr: 109/3 i 109/4 położonych w Zwoli.
3.Zakres planu określony na podstawie art.10 ust.1 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym:
1/przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
2/zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury,
3/lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a także maksymalne lub minimalne wskaźniki intensywności zabudowy,
4/zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 4
Zobowiązuje się Wójta do:
-ogłoszenia w miejscowej prasie oraz przez obwieszczenie, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w Gminie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu,
-zawiadomienia na piśmie organów uzgadniających projekt planu,
-powiadomienia na piśmie Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Zarządu Powiatu Średzkiego.
§ 5
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr VI/54/2003 Rady Gminy Zaniemysl z dnia 14 kwietnia 2003r.
Potrzeba podjęcia niniejszej uchwały wynika z wystąpień właścicieli gruntów o wprowadzenie zabudowy mieszkaniowo-letniskowej na w/w działkach. Wójt Gminy przeanalizował złożone wnioski,a także ewentualne konsekwencje jakie niesie ze sobą ich zagospodarowanie w/w funkcją Wójt uznał co następuje:
1.Proponowane zagospodarowanie jest zasadne.
2.Wprowadzenie nie spowoduje utraty spójności "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zaniemyśl".
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA Nr VI/55/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie : zmiany uchwały Nr V/39/2003r. Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 10 marca 2003r. w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Zaniemyśl na rok 2003
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 4, pkt 9 lit. c,d i pkt 10 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. z 1996r. Nr 13 poz.74 ze zmianami/ oraz art.109, 116, 122, 124 ust.2 pkt 1, art.128 ust.2 ustawy z dnia 26 listopada 1998r. o finansach publicznych /tekst jednolity Dz.U. Nr 15 poz.148/ Rada Gminy Zaniemysl uchwala co następuje:
§ 1
W uchwale Nr V/39/2003 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 10 marca 2003 w sprawie uchwalenia budżetu gminy Zaniemyśl zmienionej uchwałą Nr 11 Wójta Gminy Zaniemyśl z dnia 31 marca 2003r. wprowadza się następujące zmiany:
w §1 ust.1 - zwiększa się dochody budżetu gminy Zaniemyśl o kwotę 8.831 zł
i po zmianie wynoszą 10.951.487 zł
w tym: dotacje celowe na zadania zlecone z zakresu administracji rządowej zwiększono o 7.831 zł i po zmianie wynoszą 384.361 zł /zgodnie z załącznikiem Nr 1 i 3 do uchwały/
ust.2 - zwiększa się wydatki budżetu gminy Zaniemyśl o kwotę 408.831 zł
i po zmianie wynoszą 13.987.087 zł
w tym: wydatki na zadania zlecone z zakresu administracji rządowej zwiększono o 7.831 zł i po zmianie wynoszą 384.361 zł /zgodnie z załącznikiem Nr 2 i 3 do uchwały/
§ 2
W § 3 zmiany w źródłach finansowania deficytu budżetu przedstawiono w załączniku nr 4 do uchwały.
§ 3
W § 6 zmiany w wykazie zadań na wieloletnie programy inwestycyjne przedstawiono w załączniku nr 5 do uchwały.
§ 4
§ 9 otrzymuje brzmienie: określa się kwotę 1.200.000 zł, do której w roku budżetowym 2003 Wójt może zaciągać krótkoterminowe kredyty i pożyczki.
§ 5
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 6
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Rady Gminy z dnia 14 kwietnia 2003 w sprawie zmian w budżecie.
W wyniku otrzymania uchwały nr 316 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 10 marca br. w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Nr V/37/2003 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 10 marca br. w sprawie zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 1.260.000 zł z czego do wykorzystania w roku 2003 przypada 900.000 zł do budżetu włączono 500.000 zł. 400.000 zł nie włączano, ponieważ inwestycja p.n. Kanalizacja sanitarna V etap będzie realizowana pod warunkiem otrzymania promesy na dofinansowanie ze środków unijnych SAPARD. Uchwałą tą kwotę 400.000 zł włączono do budżetu i ujęto w dz.900 rozdział 90095 § 6050. Inwestycje te mylnie były klasyfikowane w rozdziale 90095. Wartość inwestycji p.n. Kanalizacja sanitarna przeniesiono do rozdziału 90001 a wartość p.n. Remont i modernizacja oczyszczalni ścieków przeniesiono do rozdziału 90003.
O kwotę 400.000 zł zwiększono przychody wykazane w załączniku nr 4 do uchwały.
Poprawiono załacznik nr 5 - wieloletnie programy inwestycyjne.
Skorygowano zapis § 9 w uchwale budżetowej tj. kwotę do jakiej Wójt może zaciągać pożyczki i kredyty na sfinansowanie deficytu budżetu w ciągu roku, ponieważ kwota 1.600.000 zł plus zobowiązania z tytułu spłaty pożyczek przekraczała 15% dochodów budżetu. Kwotę tą obniżono do 1.200.000 zł.
Ponadto włączono do budżetu dotację na:
-zadania zlecone w kwocie 7.831 zł przyznaną pismem Wojewody Wielkopolskiego nr FB/I/3011/182/2003 z dnia 13 marca 2003r. z przeznaczeniem na sfinansowanie kosztów oświetlenia dróg publicznych, dla których gmina nie jest zarządcą w wysokości 7.831 zł. Dotację tą ujęto w dz.900 rozdział 90015 § 201, po stronie wydatków § 4260 i 4300.
-zadanie bieżące z zakresu administracji rządowej, przyznane pismem Wojewody Wielkopolskiego nr FM I/3011/207/2003r. z dnia 27 marca 2003r. z przeznaczeniem na utrzymanie cmentarzy i grobów wojennych w wysokości 1.000 zł. Dotację tą ujęto w dz. 710 rozdział 71035 § 202, po stronie wydatków § 4300.
Skarbnik Gminy /-/ Czesława Niemir
Wójt /-/ inż.Krzysztof Urbas
[ pobierz ]
Załączniki do uchwały Rady Gminy z dnia 14 kwietnia 2003r. w sprawie zmiany budżetu na 2003r.
1. Zmiany w planie budżetu po stronie dochodów w 2003r. ( załącznik Nr 1 )[ pobierz ]
2. Zmiany w planie budżetu po stronie wydatków w 2003r. ( Załącznik Nr 2 )[ pobierz ]
3. Zmiany w planie dochodów i wydatków związanych z realizacją zadań zleconych z zakresu administracji rządowej na 2003r. ( Załącznik Nr 3 )[ pobierz ]
4. Źródła finansowania deficytu budżetu gminy Zaniemyśl na 2003r. ( Załącznik Nr 4 )[ pobierz ]
5. Wydatki na wieloletnie programy inwestycyjne ( Załącznik Nr 5 )[ pobierz ]
UCHWAŁA Nr VI/56/2003
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 14 kwietnia 2003r.
w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Zaniemyśl za wykonanie budżetu Gminy za rok 2002.
Na podstawie art.18 ust.2 ,art.18a ust.3 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz.1591/ oraz art.136 ust.2 ustawy z dnia 26 listopada 1998r. o finansach publicznych /Dz.U. z 2003r. Nr 15 poz.148/ Rada Gminy uchwala co następuje:
§ 1
Po rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu gminy za rok 2002, wysluchaniu wniosku Komisji Rewizyjnej oraz zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej udziela się Wójtowi Gminy Zaniemyśl absolutorium.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega podaniu do publicznej wiadomosci na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak