UCHWAŁA NR XVIII/138/2004
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 29 listopada 2004 roku
w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2005.
Na podstawie art.41 ust.1 i ust.2 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwadziałaniu alkoholizmowi /tekst jednolity Dz.U. z 2002r. Nr 147 poz.1231 z późn.zmianami/ oraz art.18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz.1591 z późn.zmianami/ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Przyjmuje się Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2005, który jako załącznik stanowi integralną część uchwały.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2005 roku.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr XVIII/138/2004 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 29 listopada 2004 roku w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2005.
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nakłada na samorząd gminny na równi z organami władzy i administracji państwowej obowiązek kształtowania polityki alkoholowej oraz tworzy podstawy systemu prawnego, na którym ma się opierać działalność władz lokalnych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Ustawa wyznacza zadania z tego zakresu, które mają być przedmiotem działania gminy oraz stanowi, że w celu realizacji tych zadań powinien zostać uchwalony Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ponadto w/w ustawa wskazuje, że celem inicjowania i koordynacji działań wynikających z gminnego programu, ma być powołana Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a zasady wynagradzania jej członków winna określać Rada Gminy w gminnym programie.
Stąd podjęcie przedmiotowej uchwały jest w pełni uzasadnione.
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH NA TERENIE GMINY ZANIEMYŚL NA ROK 2005
Dostrzegając zagrożenie wynikające z powszechnej obecności napojów alkoholowych w życiu codziennym człowieka Rada Gminy Zaniemyśl realizując zapisy Ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi uchwala Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2005. Gminny program zawiera opis podejmowanych zadań, których celem jest:
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych funkcjonuje na podstawie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Swoją działalnością obejmuje obszar gminy Zaniemyśl. Działalność Komisji ma charakter systematyczny i ciągły. W celu realizacji zadań programowych podejmuje współpracę z organizacjami i instytucjami działającymi na tym terenie: szkoły, Policja, Kościoły, OPS, GOK, PZLR "Proximus", sołtysami, pracownikiem Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich UG. Współpraca dotyczy także instytucji o zasięgu ponadgminnym: PCPR w Środzie Wlkp., Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp., kurator sądowy, poradnie leczenia uzależnień i współuzależnień w Środzie Wlkp., Śremie i Poznaniu, Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" w Poznaniu.
GKRPA swoje działania adresuje do różnych grup ryzyka podejmując działania na wszystkich poziomach profilaktyki:
Na wszystkich poziomach profilaktyki GKRPA stosuje w swoich działaniach różnorodne strategie działań:
II
ORGANIZACJA PRACY KOMISJI
1. W skład Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powołanej uchwałą Zarządu Gminy z dnia 3.09.2001r. wchodzi 10 członków.
2. Pracą Komisji koordynuje jej przewodniczący na posiedzeniach, w których uczestniczą wszyscy członkowie Komisji.
3. Realizacja zadań odbywa się poprzez zespoły zadaniowe liczące co najmniej 2 członków Komisji.
4. W celu realizacji swoich zadań programowych Komisja może zatrudniać w ramach umowy - zlecenie osoby, które nie są członkami Komisji.
5. Osobą upoważnioną do zawierania umowy jest przewodniczący Komisji.
III
REALIZACJA ZADAŃ NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH PROFILAKTYKI
1. Profilaktyka pierwszorzędowa.
2. Profilaktyka drugorzędowa.
3. Profilaktyka trzeciorzędowa.
IV
INNE DZIAŁANIA WSPOMAGAJĄCE SKUTECZNOŚĆ PROFILAKTYKI I LIKWIDUJĄCE SKUTKI NADUŻYWANIA ALKOHOLU
Działania GKRPA podejmowane w ramach profilaktyki uzależnień:
V
ZASADY WYNAGRADZANIA CZŁONKÓW GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
1. Wynagrodzenie dla członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest wypłacane za każdy udział w posiedzeniu tej komisji z zastrzeżeniem pkt. 3.
2. Wynagrodzenie, o którym mowa w punkcie 1 wynosi:
- dla przewodniczącego Komisji 135,-zł brutto
- dla pozostałych członków Komisji 95,-zł brutto.
3. Członkowi Komisji wykonującemu czynności związane z pracą Komisji, wynagrodzenie nie przysługuje, jeżeli czynności te wykonywane są w godzinach pracy i jeżeli za te godziny pracy otrzymuje on wynagrodzenie w ramach stosunku pracy.
4. Wynagrodzenie płatne jest 1 raz w kwartale na podstawie listy zbiorczej sporządzonej przez przewodniczącego Komisji.
U c h w a ł a Nr XVIII/ 139 /2004
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 29 listopada 2004 roku
w sprawie : opłaty targowej
§ 1
Formy sprzedaży | od poniedziałku do piątku | w soboty | w niedziele i święta | |
przy sprzedaży z pojazdu samochodowego, przyczepy, platformy | 24,- | 34,- | 57,- | |
przy sprzedaży ze stoiska, straganu oraz innych form sprzedaży | 14,- | 18,- | 34,- | |
sprzedaż płodów rolnych, warzyw i owoców przez producentów z terenu gminy Zaniemyśl : 1. przy sprzedaży z pojazdu samochodowego, przyczepy, platformy 2. przy sprzedaży ze stoiska, straganu oraz innych form sprzedaży | 12,- 7,- | 17,- 9,- | 28,50 17,- |
§ 2
a/ w soboty, niedziele i święta – osoby wyznaczone przez Zarząd Klubu „ KŁOS ”
b/ od poniedziałku do piątku - pracownik Urzędu Gminy ( podinspektor ds. Kultury i Ewidencji Działalności Gospodarczej lub inspektor ds. Rady Gminy )
2. Ustala się wynagrodzenie za pobór opłaty targowej w soboty, niedziele i święta w wysokości 10% zainkasowanych kwot.
§ 3
Traci moc uchwała Rady Gminy Zaniemyśl w sprawie opłaty targowej Nr XI/ 96 /2003 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 29 grudnia 2003r.
§4
§ 5
UCHWAŁA NR XVIII/140/2004
Rady Gminy Zaniem yśl z dnia 29 listopada 2004 roku
w sprawie ustalenia ceny za dzierżawę gruntów przeznaczonych na cele nierolnicze, stanowiących mienie komunalne Gminy Zaniemyśl.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 9 lit.a ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorzadzie gminnym /Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz.1591/ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Ustala się stawkę czynszu dzierżawnego za grunty przeznaczone do wydzierżawienia na cele nierolnicze na terenie Gminy Zaniemyśl w wysokości:
a/ 3,11 zł/m2/mies + VAT za grunty przeznaczone pod działalność handlowo-
usługową
b/ 0,49 zł/m2/rocz + VAT za grunty przeznaczone pod wypoczynek - ośrodki
§ 2
Traci moc Uchwała Nr II/16/2002 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 9 grudnia 2002r. w sprawie ustalenia ceny za dzierżawę gruntów przeznaczonych na cele nierolnicze, stanowiących mienie komunalne Gminy Zaniemyśl.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 4
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od dnia 1.01.2005 roku.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uchwała Nr XVIII/ 141 /2004
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 29 listopada 2004r.
w sprawie: ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego, na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu, dla dróg gminnych, których zarządcą jest Gmina Zaniemyśl.
Na podstawie art. 18, ust.2, pkt 8. i 15, art..40, ust. 1, ustawy z dnia 8.marca 1990r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity: Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591, z późniejszymi/, oraz art. 40, ust. 3,8 i 9, ustawy z dnia 21.marca 1985r.o drogach publicznych, /tekst jednolity Dz. U. Nr 71, z 2000r. poz. 838, ze zmianami/,
Rada Gminy Zaniemyśl uchwala, co następuje:
§ 1.
Ustala się stawki opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych, na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg, dotyczące:
1).prowadzenia robót w pasie drogowym;
2).umieszczenia w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej, niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego;
3).umieszczenia w pasie drogowym obiektów budowlanych, niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam;
4).zajęcie pasa drogowego na prawach wyłączności, w celach innych niż wymienione w pkt 1-3.
§ 2.
1).Za zajęcie 1,0m² powierzchni jezdni pasa drogowego, o których mowa w § 1, pkt.1, ustala się następujące stawki opłat za każdy dzień zajęcia:
a). przy zajęciu jezdni do 20% jej szerokości 1,50zł.
b). przy zajęciu jezdni powyżej 20% do 50% jej szerokości 2,50zł.
c). przy zajęciu jezdni powyżej 50% jej szerokości 5,00zł.
2).Za zajęcie 1,0m² powierzchni utwardzonego chodnika lub ścieżki rowerowej,
ustala się następującą stawkę opłaty za każdy dzień zajęcia 1,00zł.
3).Dla elementów pasa drogowego nie wymienionych w ust. 1 i 2, /np. tereny
nieutwardzone, zieleńce, pobocza drogowe oraz rowy/ ustala się stawkę
opłat za każdy dzień zajęcia 1,0m² pasa drogowego w wysokości 0,50zł.
4).Zajęcie pasa drogowego przez czas krótszy niż 24,0 godziny, jest traktowane
jak zajęcie pasa drogowego przez 1.dzień.
§ 3.
1.Ustala się następujące stawki opłat rocznych za umieszczenie w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej, nie związanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, za zajęcie 1,0m² powierzchni pasa drogowego, drogi zajętej przez rzut poziomy urządzeń:
1) poza obszarem zabudowanym 5,00zł.
2) w obszarze zabudowanym 10,00zł.
3) na drogowym obiekcie inżynierskim 100,00zł.
2. Roczne stawki opłat w wysokości określonej w ust.1, obejmują pełny rok kalendarzowy umieszczenia urządzenia w pasie drogowym.
3. Za niepełny rok kalendarzowy wysokość rocznych stawek opłat, obliczana jest
proporcjonalnie do liczby miesięcy, /wliczając miesiące niepełne/ umieszczenia urządzenia w pasie drogowym.
§ 4.
1. Za każdy dzień zajęcia pasa drogowego, o którym mowa w § 1, pkt 3, ustala się następujące stawki opłat za 1,0m² powierzchni:
a) pasa drogowego zajętego przez rzut poziomy obiektu handlowego
lub usługowego 0,50zł.
b) pasa drogowego zajętego przez rzut poziomy innych obiektów 0,25zł.
2. Za każdy dzień umieszczenia w pasie drogowym reklamy, ustala się stawkę
opłaty za 1,0m2 jej powierzchni w wysokości 1,00zł.
3. Za każdy dzień zajęcia pasa drogowego, o którym mowa w § 1, pkt 4, ustala
się następującą stawkę opłat za 1,0m² powierzchni zajętego pasa drogowego
w wysokości 0,20zł.
§ 5.
Za zajęcie pasa drogowego o powierzchni mniejszej niż 1,0m², lub powierzchni pasa drogowego zajętego przez rzut poziomy obiektu budowlanego, urządzenia lub reklamy mniejszej niż 1,0m², stosuje się stawki takie jak za zajęcie 1,0m² pasa drogowego.
§ 6.
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zaniemyśl.
§ 7.
Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/ mgr Mieczysław Kubiak
Uchwała Nr XVIII/ 142 /2004
Rady Gminy Zaniemyśl
z dnia 29 listopada 2004 r.
w sprawie : wysokości stawek podatku od nieruchomości.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
( Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 zmiany Dz. U. z 2002r.Nr 23, poz. 220 , Nr 62 , poz. 558, Nr 113 , poz. 984 i Nr 214 , poz. 1806 z 2003r. Nr 80 poz. 717 ) oraz art. 5 ust. 1 i art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2002r. Nr 9 poz. 84 zmiany Dz. U. Nr 200 , poz. 1683,
Dz. U. z 2003r. Nr 96 , poz. 874, Nr 110, poz. 1039 , Nr 188, poz. 1840, Nr 200, poz.1953 i Nr 203, poz. 1966 oraz z 2004 r. Nr 92 , poz. 880 i 884, Nr 96, poz.959 i Nr 123, poz.1291 . )
Rada Gminy uchwala, co następuje :
§ 1. Określa się wysokość stawek rocznych podatku od nieruchomości w następujących wysokościach:
1) od gruntów :
a) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków - 0,62 zł od 1 m² powierzchni,
b) pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych – 3,52 zł od 1 ha powierzchni,
c) pozostałych , w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizację pożytku publicznego – 0,14 zł od 1 m² powierzchni;
2) od budynków lub ich części :
a) mieszkalnych - 0,53 zł od 1 m ² powierzchni użytkowej,
b) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 14,20 zł od 1 m² powierzchni użytkowej ,
c) związanych z prowadzeniem ośrodków wczasowo – wypoczynkowych - 12,00 zł od 1 m² powierzchni użytkowej,
d) zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 8,37 zł od 1 m² powierzchni użytkowej,
e) zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych – 3,61 zł od 1 m² powierzchni użytkowej,
f ) pozostałych od 1 m² powierzchni użytkowej :
1/ ośrodków wczasowo wypoczynkowych jednostek budżetowych – 6,01 zł ,
2/ budynków rekreacji indywidualnej - 5,90 zł
3/ pozostałych w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku
publicznego przez organizację pożytku publicznego – 4,20 zł ;
3) od budowli – 2 % ich wartości określonej na podstawie art.4 ust.1 pkt 3 i ust.3-7.
ustawy z dnia 12 stycznia 1991r. o podatkach i opłatach lokalnych ( Dz. U. z 2002r. Nr 9
poz. 84 ze zm. )
§ 2 . Zwalnia się z podatku , nieruchomości lub ich części - zajęte na potrzeby kultury i
ochrony przeciwpożarowej .
§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 4. Traci moc uchwała Nr X/84/2003 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 1 grudnia 2003 r. w
sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości.
§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym
Województwa Wielkopolskiego i ma zastosowanie do poboru podatku w 2005 roku.
Przewodniczący Rady Gminy
(-) mgr Mieczysław Kubiak
Uchwała Nr XVIII/143 /2004
Rady Gminy Zaniemyśl
z dnia 29 listopada 2004r.
w sprawie : obniżenia średniej ceny żyta dla celów podatku rolnego
na obszarze gminy Zaniemyśl na 2005 rok.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142 , poz. 1591 zmiany Dz. U. z 2002r.Nr 23, poz. 220 , Nr 62 , poz. 558 , Nr 113, poz. 984 , Nr 214, poz. 1806 z 2003r. Nr 80, poz.717 ) oraz art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 15 listopada 1984r. o podatku rolnym ( Dz. U. z 1993 r. Nr 94 , poz. 431 zmiany Dz. U. z 1994r.
Nr 1, poz. 3, z 1996r. Nr 91, poz. 409, z 1997r. Nr 43, poz. 272 i Nr 137, poz. 926, z 1998 r.Nr 108, poz. 681, z 2001r. Nr 81, poz. 875, z 2002r. Nr 200, poz. 1680 oraz z 2003r. Nr 110,poz. 1039 i Nr 162, poz. 1568 ),
Rada Gminy uchwala co następuje :
§ 1. Średnią cenę żyta za okres pierwszych trzech kwartałów 2004r. określoną w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 15 października 2004r. w sprawie średniej ceny skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów 2004r (M. P. Nr 43 poz. 765 ),
obniża się z kwoty 37,67 zł za 1 q do kwoty 35,00 zł za 1 q.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2005 r. i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.
Przewodniczący Rady Gminy
(-) mgr Mieczysław Kubiak
UCHWAŁA NR XVIII/145/2004
Rady Gminy Zan iemyśl z dnia 29 listopada 2004 roku
w sp;rawie wyrażenia woli nieodpłatnego nabycia przez Gminę Zaniemyśl wyspy Edwarda w Zaniemyślu.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 9 lit.a ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. z 2001 roku Nr 142 poz.1591 ze zmianami/ , Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Wyraża się wolę nieodpłatnego nabycia na mienie komunalne Gminy Zaniemyśl wyspy Edwarda w Zaniemyślu.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr XVIII/145/2004 Rady Gminy Zan iemyśl z dnia 29 listopada 2004 roku w sprawie wyrażenia woli nieodpłatnego nabycia przez Gminę Zaniemyśl wyspy Edwarda w Zaniemyślu.
Społeczeństwo Zaniemyśla, jak też obecne lokalne władze samorządowe są w pełni zgodne co do tego, że stan prawny wyspy jest stanem "nienaturalnym" i w imię racji historycznych, gospodarczych i praktycznych nie powinna ona stanowić enklawy praktycznie wyjętej spod władzy samorządowej.
Zwrot wyspy społeczeństwu Zaniemyśla byłby aktem porządkującym stosunki własnościowe i społeczne na terenie Gminy.
W tym stanie rzeczy podjęcie przedmiotowej uchwały jest w pełni uzasadnione.
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas
UCHWAŁA NR XVIII/146/2004
Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 29 listopada 2004 roku
w sprawie wyrażenia woli nieodpłatnego nabycia przez Gminę Zaniemyśl jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu.
Na podstawie art.18 ust.2 pkt 9 lit.a ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. z 2001 roku Nr 142 poz.1591 ze zmianami/ Rada Gminy Zaniemyśl uchwala co następuje:
§ 1
Wyraża się wolę nieodpłatnego nabycia na mienie komunalne Gminy Zaniemyśl jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Gminy
/-/mgr Mieczysław Kubiak
Uzasadnienie do uchwały Nr XVIII/146/2004 Rady Gminy Zaniemyśl z dnia 29 listopada 2004 roku w sprawie wyrażenia woli nieodpłatnego nabycia przez Gminę Zaniemyśl jeziora Raczyńskiego w Zaniemyślu.
Jezioro Raczyńskiego stanowi nierozerwalną część wyspy Edwarda. Położone w centrum Zaniemyśla jest praktycznie ze wsztstkich stron otoczone zabudową mieszkalną i letniskową, Zarówno samo jezioro, jak i położona na nim wyspa, porośn ięta starodrzewem i zabudowana obiektami turystycznymi, w tym zabytkowym domkiem szwajcarskim, stanowi dominującą atrakcję turystyczną o charakterze parkowym. Celem uatrakcyjnienia turystycznego Gmina podjęła inwestycję polegającą na rekultywacji jeziora, poprzez jego napowietrzanie. Koszty tej inwestycji ponoszone są w pełni przez Gminę. Ponadto planuje się działania w zakresie odbarwienia wody, likwidacji zakwitów. Koszty w tym zakresie ponoszone będą prawdopodobnie dwa razy w roku. W dalszym etapie uważamy, że należy podjąć czynności zmierzające do zmniejszenia ilości trzciny oraz liczymy się z koniecznością usunięcia namułu dennego. Również i te działania związane będą z wysokimi kosztami, które zamierzamy zrealizować przy udziale środków strukturalnych, a te natomiast przeznaczane są na inwestycje obiektów stanowiących mienie komunalne.
Stąd podjęcie przedmiotowej uchwały jest w pełni uzasadnione.
WÓJT
/-/inż.Krzysztof Urbas